“Adam bana tanıdık geldi ama tam olarak yerleştiremedim”

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,109
0
0
“Adam bana tanıdık geldi ama tam olarak yerleştiremedim”
yüzü yerleştirin

Sevgili günlük:

39. Cadde ve Üçüncü Cadde’deki ofis binamdan çıkmış ve köşedeki şarküteriye gidiyordum ki gözlerim, sanki bira içiyormuş gibi kaldırımda duran siyah düğmeli bir gömlek giymiş yaşlı bir adama takıldı. kırmak.

Adam tanıdık geliyordu ama onu tam olarak hafızama yerleştiremedim. O da beni fark etti ve orada dururken birbirimize baktık ve ben yürüdüm.

Kibarca ve takdirle başımızı salladık. Birbirimizi tanıyorduk ama nasıl?

Şarküteriye girmeden önce dönüp adama doğru yürüdüm ve gülümsedim.

“Hey, sen…’de çalışmıyor muydun?” diye sordum.

“89. ve Broadway’deki kuaför salonu,” dedi.

Hepsi geri geldi. Bu adam, Yukarı Batı Yakası’nda yeni yürümeye başlayan bir çocuk olduğumdan beri saçımı kesmişti. Mahalleden yıllar önce ayrıldım ve o zamandan beri onu görmedim.

Hafifçe döndü ve 39. caddenin köşesindeki benim hiç fark etmediğim bir kuaförü işaret etti.

“Burası artık benim kuaförüm” dedi.

“Karşıdaki binada çalışıyorum” dedim.

Bir daha saçımı kestirmem gerektiğinde dükkana uğramamı önerdi. Onu birkaç hafta içinde görmeyi planlıyorum.

—Brian Kerr

Pete’in Camaro’su

Sevgili günlük:

Amerika’ya 1971’de Troy, NY’deki Rensselaer Polytechnic Institute’ta yüksek lisans yapmak için geldim.

Fazladan para kazanmak için geceleri bir hamburgercide çalıştım. Gece müdürü Pete adında benim yaşlarımda genç bir adamdı.

Arkadaş olduk ve sonunda New York’a günübirlik bir gezi yapmaya karar verdik. Pete’s Camaro’ya gittik.

Kasabada bulunduğum tek zaman, Truva’ya giderken iniş yaptıktan sonra JFK havaalanından geçerken oldu. Pete Utica’da büyümüştü ve şehre hiç gitmemişti. Günü dolaşarak geçirdik ve metroyla Canal Caddesi’ne gidip geri döndük.

Akşam yemeği zamanı geldiğinde, Pete sokakta bir adamı durdurup Mamma Leone’nin yerini sordu. Adam bize restoranın yolunu gösterdiğinde oldukça şaşırdım. Orada yediğimiz harika akşam yemeğini hala hatırlıyorum.

Truva’ya dönme zamanı geldiğinde, Pete arabayı sokakta durdurdu.

“Hey, bize Binbaşı Deegan’a nasıl gideceğimizi söyleyebilir misiniz?” diye sordu yanımızdaki arabanın şoförüne.

“Beni takip edin” dedi şoför. “Ben oraya gidiyorum!”

-Ranjan Sonalkar

anti-konfor bölgesi

Sevgili günlük:

Akşam güneşi yastığına batmış gibi
Ana gölge görülemeyecek kadar büyük
Kafan. Biliyorum çünkü görüşümü bozuyor
Cennetten. Çocukluğumdan beri yukarı bakmayı severim
Coney Island’da bunu ilk gördüğümden beri
Ufuk. Ayın peşinden gittiğine yemin edebilirim
Ben. Hayatın çok sonrasına kadar görmedim
Kazlar üst üste dizilmiş bowling lobutları gibi uçar geçer. Hiç fark ettin mi?
Bir an için her şey doğru ve sonra artık doğru değil.
Evrenin arkasındaki şey ben miyim? eğer ben o zaman
Tüm. Aslında çok fazla disiplin gerektiriyor
Esnek ol. Zevkin nasıl daha büyük hissettirdiğini deneyimleyin
Eğer seni rahatsız ediyorsa. Her zerresini canlandırır
Thingy, her seferinde bir korna, bazen birlikte.

— Lila Dlaboha

bir disk

Sevgili günlük:

El ele tutuşurken kutuyu taşıdı, sıcak, bronzlaşmış avuçlarının arasından terler akıyordu.

Arnavut kaldırımlı sokakta yürüdüler ve kadın topuklarını yerdeki çatlaklardan uzak tuttu. New York’un sıcağı boynunu tuttu. Yeni deodorant gibi, duman gibi, yaz gibi kokuyordu.

Başını kulağına koydu.

Brooklyn’de bir merdivenin dibinde oturuyorlardı – ışıklar açıktı – ve adam ona bir parça uzattı.

Dirsekleri birbirine değdi.

Dudağının kenarını sildi ve bacağını onunkinin üzerinden geçti.

Uyuz dizlerinin üzerindeki portakal yağı lekeleri arasında takımyıldızları izledi.

“Tadı güzel,” dedi.

“Peynir?” gülerek sordu.

“Evet.”

Kulağına fısıldadı.

“Ama daha yolun başındayız” dedi.

“Hadi,” dedi tekrar elini tutarak.

— Laila Hartman-Sigall

oda yok

Sevgili günlük:

Bir akşam, yukarı çıkarken 72. Cadde Q istasyonunda kalabalık bir asansörde oturdum.

Yanımda duran kadının elinde güzel bir buket çiçek vardı.

“Güzel çiçekler!” Söyledim.

“Evet,” diye yanıtladı. Rahat giyinmişti, bir bluz, kot pantolon ve spor ayakkabı giymişti. “Bugün evlendim.”

Asansördeki herkes canlandı.

“Tebrikler,” dedi bir kişi.

“Vay!” dedi başka

“Bu harika,” dedi bir başkası.