16 yaşındayken ve The Tempest’te Miranda’yı oynarken

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
2,112
0
0
16 yaşındayken ve The Tempest’te Miranda’yı oynarken
Günaydın Cuma. Bugün Pazar günü başlayacak The Tempest’in Central Park prodüksiyonunda rol alacak 16 yaşında bir çocukla tanışıyoruz. Ayrıca Yale Üniversitesi polis teşkilatını temsil eden sendika tarafından New Haven için yayınlanan bir “hayatta kalma rehberi” hakkında da bilgi edineceğiz.

Naomi Pierre Shakespeare’in Fırtına’sını okumadı.

16 yaşındaki diğer birçok çocuk da muhtemelen “Fırtına”yı okumamıştır.

Ancak Pierre’in Pazar gününden itibaren bir hafta boyunca Central Park Delacorte Tiyatrosu’nda sahne alması planlanıyor.

Yapım bir müzikal, müziği ve sözlerinin Benjamin Velez’e ait bir uyarlaması. Gösteri, Halk Tiyatrosu’nun, profesyonel aktörleri şehirdeki toplumsal kuruluşlardan sanatçılarla yıllık yaz sonu prodüksiyonu için bir araya getiren “Bayındırlık” programının bir parçası.

Pierre, düşmanları yıllardır sıkışıp kaldıkları büyülü adaya yerleşmiş olan tahttan indirilmiş kral Prospero’nun kızı Miranda’yı canlandırıyor. Bu yapımdaki Prospero, Hamilton müzikalinde Angelica Schuyler Kilisesi rolünü canlandıran Renée Elise Goldsberry’dir.

Ama hâlâ Fırtına. Pierre, orijinali okumanın “benim için gerçekten iyi olurdu” dedi ancak “bunu yapmamak için çok iyi bir nedeni” olduğunu da ekledi.

“Seçmelerden yaklaşık bir hafta önce rol için geri çağrı aldım” dedi. “Oyunun tamamını okul dışında okuyacak zamanım olmadı.” Mayıs ayındaydı.

“YouTube Üniversitesi’ne gittim ve bu harika kadının bir saatlik videoda bana ‘Fırtına’yı açıklamasını izledim” dedi. “Hikayenin içeriğini anlamama yardımcı oldu ve Miranda ile ilgili birçok video izledim. Daha sonra ‘The Tempest’in bazı yapımlarını izledim.”

Ve hepsi bu. “Seçmelerden önce endişelenmek istemedim çünkü herkesin öyle olduğundan eminim” dedi. “Rolü özgün bir şekilde oynamak istedim, diğer 12 kişinin oynadığı gibi değil, bu yüzden diğer insanları kopyalamamaya çalıştım.” Seçmelere “Miranda o yaşta” diye düşünerek girdiğini söyledi – 16, şu anki yaşı . “Bunlar onların ilişkileri, bu kadar. Hikaye bu.”

Pierre bayındırlık işleri programına yeni katılan biri değil: Brooklyn’deki Sunset Park’taki Center for Family Life ile topluluk ortaklığının bir parçası olarak önceki yapımlarda yer aldı. On yaşındayken As You Like It filminde küçük Jaques rolüne seçildi. Shakespeare’in bir başka uyarlaması olan bu gösterinin müziklerini ve sözlerini de yazan, Jaques’ı canlandıran Shaina Taub ile birlikte Delacorte sahnesinde “Şovu Bir Şarkıyla Kapattım”.

Pierre, “Tahmin edebileceğiniz gibi 10 yaşındaki bir çocuk için oldukça gerçeküstü bir deneyimdi” dedi. “Ertesi yıl ‘Onikinci Gece’nin bir ay süren prodüksiyonunu yaptık ve ardından ‘Herkül’ü yaptım.” 1997 yapımı Disney animasyon filminin bu uyarlaması 2019’da bir hafta boyunca yayınlandı.

Sonra salgın geldi – “korkunç bir zaman” dedi, “çünkü her yaz bir gösteri yaparsanız ve ardından iki yıl boyunca bir gösteri yapmazsanız bu kalıp durur.”

Şimdi YouTube’da öğrendiklerini, Miranda’yı nasıl gördüğünü ve Prospero’nun kurduğu romantik ilişkiyi anlatıyor.

“20 yaşındaki birçok çocuğun 16 yaşındaki bir çocuğu oynadığını görüyorsunuz” dedi ve “bu çok sahte.” Bu karakterle ilgili fikrim, onun aşıkmış gibi davranmadığı yönünde. İnsanlar bu karakteri canlandırırken şunu düşünürler: “Aman tanrım, lise, köpek yavrusu aşkı.” Ama lisedeyken ve bu deneyimleri yaşarken, ebeveynlerinizle kavga ettiğinizde, aşık olduğunuzda, gerçek gibi geliyor. Gerçekmiş gibi davranmıyorsun. Bir genç gibi davranmıyorsun, sen bir gençsin. “

“Sonra yaşlandığınızda geriye dönüp baktığınızda ‘Bu çok aptalcaydı’ diyebilirsiniz. Ama içinde yaşadığınızda size aptalca gelmiyor, gerçek geliyor.”

Hava durumu

Gün boyu sağanak yağışlara hazırlanın, sıcaklıklar 70°C civarında seyredecek. Yağışların gece boyunca devam etmesi ve sıcaklıkların 70°C’nin altına düşmesi bekleniyor.

ALTERNATİF OTOPARK

4 Eylül’e (İşçi Bayramı) kadar geçerlidir.

Broşürde “İyi şanslar” yazıyordu ama bu, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin yılın bu zamanında bekleyeceği sıcak ve misafirperver bir tavırla değildi.

Broşür, Yale Üniversitesi’nin 300 yılı aşkın süredir bulunduğu New Haven, Connecticut’ta dağıtıldı. New Haven’ın suç kaynıyor olduğunu söylediler. Yale öğrencilerine “kampüste kalmaları”, “toplu taşımadan kaçınmaları” ve “akşam 20.00’den sonra sokaklardan uzak durmaları” tavsiyesinde bulunuldu. Ayrıca Azrail’in bir resmi de vardı.

Metin, broşürün nereden geldiğini açıkça ortaya koyuyordu: Bir sözleşmeyi yeniden müzakere eden Yale kampüs polisini temsil eden sendikadan. Sendikanın avukatı, broşürün müzakerelerde bir taktik olmadığını söyledi. Sendikanın sadece birinci sınıf öğrencilerine gelen evrak selinde öne çıkacak bir broşür istediğini söyledi.

“Ve hiç şüphesiz” dedi, “broşürünüz dikkat çekiyor.”

Sendikanın duyurusundan bu yana geçen günlerde Yale yöneticileri ve New Haven polis memurları, yeni Yale öğrencilerine ve ebeveynlerine güvence vermek için çalıştı. Yale Polis Departmanı Şefi Anthony Campbell, broşürün kampüs güvenliğine ve departmanının itibarına ciddi zarar verebileceğini söyledi.

Broşürde, New Haven’da yılın ilk yedi ayında “cinayetlerin iki katına çıktığı, hırsızlıkların yüzde 33 arttığı ve otomobil hırsızlıklarının yüzde 56 arttığı” belirtiliyordu.

Rakamlar doğruydu. Ancak ilanı “New Haven’a bir saldırı” olarak tanımlayan Belediye Başkanı Justin Elicker, rakamların seçici ve yanıltıcı olduğunu ve “ne olup bittiğine dair tam bir resim vermediğini” söyledi. Şiddet içeren suçların 2020’den bu yana yüzde 29,2 azaldığını ve cinayetler artarken silahlı saldırıların azaldığını söyledi.

Broşür, kamu güvenliği yetkililerinin 1975 yılında şehrin mali krizde olduğu bir dönemde New York’a gelen yolculara dağıttığı broşürlere çok benziyordu. Broşürlerde “Korku Şehri’ne hoş geldiniz” ifadesi okunurken, kamu güvenliği yetkililerini temsil eden sendikalar işten çıkarmalarla mücadele etmeye çalıştı.

Meslektaşım Amelia Nierenberg, Yale’e gelen öğrencilerin polis birliği elçiliğine şüpheyle yaklaştıklarını yazıyor.

18 yaşındaki üniversite birinci sınıf öğrencisi Brice June, Instagram mesajında ”New Haven zorlu bir şehir olsa da, bu broşürün içeriği yanıltıcıdır” dedi ve “özellikle şehre aşina olmayan biri için” dedi.

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

koyu mavi

Sevgili günlük:

Bir akşam Yukarı Batı Yakası’nda yürüyordum ve ayakta gökyüzüne bakan bir kadın gördüm.

“Çok güzel değil mi?” dedi yanıma yaklaşırken.

Neyden bahsettiğini sordum.

“Gökyüzünün rengi” dedi.

Akşam gökyüzünün derin maviliğine bakmak için durdum. Ben bunu yaparken kadın, normalde fark edemeyeceğim güzelliği benimle paylaşmak için zaman ayırdıktan sonra uzaklaştı.

Sangeeta Chowdhry

Agnes Lee tarafından resimlenmiştir. Gönderimleri buraya gönderin Ve Büyükşehir Günlüğü hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Pazartesiye kadar. —JB

PS İşte bugünün Mini bulmacalar Ve Heceleme yarışması. Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz.

Hannah Fidelman ve Ed Shanahan New York Today’e katkıda bulundular. Ekibe nytoday@Haber adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu bülteni gelen kutunuza almak için buradan kaydolun.